National Zoo Washingtonis (24.08 ja 26.08.2009)

Üks maailma vähestest pandadestNational Zoo Washingtonis on üks väheseid loomaaedu maailmas, kus saab näha hiigelpandasid. Siin nägime kahte pandat: Mei Xiang ja Tian Tian.

See on ka põhjus, miks me selle loomaaia omale kindlaks sihiks võtsime – muud loomad siin tähtsust ei omanudki eriti ja pandasid pidime kindlasti nägema.

Esialgsete plaanide järgi jõudsime 24.08 ilusti loomaaeda ja mõtlesime, et käime vaatame pandakarud ära ja muud eriti ei tahtnudki näha (Bronxi loomaaia külastus ootas ju ees). Aga meie küllaltki suureks üllatuseks suleti selles loomaaias kõiksugu majad kella 6 ajal õhtul. See tähendas, et kui loomi väljas polnud, siis polnud võimalik neid ka näha – ja nii oli ka pandadega; nemad olid juba siseruumisesse kolinud ning näha meil neid ei õnnestunudki. Seega jõudsime napilt sisse astuda loomaaia poodi ning kõndisime niisama natuke ilusas loomaaias. Kuna aga ka selles Washingtoni asutuses oli sissepääs tasuta, siis otsustasime 26.08 siia naasta.

Teisel katsel saabusime loomaaeda juba varakult ja siis oli siin vaadata oi kui palju – tasuta sissepääs küll, aga loomaaed on tasemel. Kui me saime aru, et kõike me mõistliku ajaga vaadata ei jõua, otsustasime pandad ära vaadata ja siis väljumisel veel üht-teist näha ning nii me paari tunniga selles loomaaias ka käidud saime.

Aga kuna vaadata oli palju, siis sai ka omajagu pilte tehtud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga