Washington DC (25.08.2009)

KapitooliumWashingtonis võtsime hotelli päris keskuses kohe selle the Mall ligiduses. See tähendas, et meil oli väga mugav käia ning uudistada seda kõige uhkemat osa DC-st.

Washingtoni juures on väga hea see, et muuseumid on enamuses (et mitte öelda kõik) tasuta – ja seejuures on need kõik seal ikka väga tasemel.

Kuna meil oli plaanis pealinnas ainult üks päev veeta, siis pidime tegema teatavad valikud külastuste osas ning mõnes kohas oleks olnud ikka tunduvalt pikemalt võinud olla. Kui aga tahta kõik kohad seal the Mall ümbruses (pluss veel mõned kohad “läheduses”) läbi käia, siis tasuks ikka vähemalt nädal aega plaanida.

Turvalisus (meenutagem hotellides olevaid turvajutte) on ka muuseumides päris karm – mõnes kohas vaatab kotid läbi aparaat, mõnes kohas sobrab tüse tädi mingi kepikesega koti läbi. Ja joogitopsiga muuseumi siseneda ei lasta (ka muuseumi sees olevast söögikohast mitte).

Meie ühepäevasel reisil käisime läbi ja vaatsime selliseid kohti (lisaks siis veel mitmed pildid ümbrusest ja loomaaia kohta on eraldi pildialbum):

  • Lennunduse ja kosmosemuuseum – see meeldis üldiselt meile väga; Mehis jooksis ja vaatas kõike väga hoolega ega tahtnud üldse ära minna
  • Loodusloo muuseum – väga super dinosauruste luud, loomad ja palju-palju huvitavat; kui põhjalikult siin käia, võiks vabalt terve päeva kulutada
  • Washingtoni monument – suur torn keset platsi; sinna saab teoreetiliselt üles ka minna, aga seda me plaani ei võtnudki
  • Valge Maja – õigemini käisime selle lähedal ja nägime üliturvalist läbiotsimisprotseduuri (loomulikult ei lastud sinna meiesuguseid, vaid ikka seal sees töötavaid inimesi ja autosid otsiti koeraga läbi); siin ei hakanud me kaugemale minema ja võib-olla oleks saanud sealt ka ilusamaid pilte teha (äkki olime “vale” maja juures hoopis)
  • Kapitooliumi hoone – sellest saime õhtupoole väga ilusaid vaateid

Panime käidud kohad kaardile ka:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga