Reis USAsse (17.08 – 18.08.2009)

Lennukiga üle ookeaniReis USAsse auto, laeva, rongi ning lennukiga.

Reisiteekond 17.08 – 18.08:

Nagu iga teinegi reis, algas ka see reis meil kodust Ülenurmest. Anderon oli sel ajal meie juures, seega tuli ainult Annika peale võtta Üksnurmest.

Ja nagu tavaliselt, ei kulgenud ka selle reisi puhul kõik nagu plaanitud – olime vaevalt Annika poole jõudnud, kui Lindaline teatas meile rõõmsalt, et meie laev ei välju. Peale väikest selgitustööd ja paari kõnet saime Tallinki laeva peale ning Helsingisse sõit toimus peaaegu plaanitult. Helsingis me linna peal ei kolanud ja siirdusime otse Vantaa lennujaama ligidusse hotelli.

Lend väljus hommikul 7:50, seega tähendas see küllaltki varajast tõusmist. Heathrow lennujaama lend möödus vahejuhtumiteta ning kuna me olime teadlikult kahe lennu vahele jätnud 7 tundi, siirdusime Londonisse (Paddingtoni).

Londonis tutvusime põgusalt linnaga, jalutasime Hide Parki ja võtsime kiirsöögi lõuna. Mehis oli päevast niivõrd väsinud ja jonnis, et ei suutnud kohe kuidagi süles uinuda; aga lõpuks sai uni temast võitu ja jäi ikkagi magama ning magas ka kogu rongisõidu tagasi Heathrow lennujaama. Üle Atlandi lend kestab pea 8 tundi (koos tõusmise ja maandumisega), aga tegu oli Virgin Atlantic lennuga, kus igal oma telekas ja võimalik filme jms vaadata, siis magas kogu selle lennu jooksul põhiliselt Mehis.

Seega olime me jõudnud USA pinnale – ajavahe tõttu kestis lend “kõigest 3 tundi”. Vaatamata varem netist loetule ja mujalt kuuldule, möödus passikontroll ja USAsse sisenemine väga kiirelt ning rahulikult ja seega oli meil kella 9 paiku õhtul auto käes ning võisime rahulikult suuna Voluntowni peale võtta. See oli üks kõige raskemaid sõite üldse – kõik olid väsinud ja uni tikkus peale. Ja mis kõikse hullem – umbes 2 tundi peale sõidu alustamist teatas GPS väga lakooniliselt, et tema aku on tühi. Peale väikest analüüsi selgus, et rendiauto ei suutnud voolupistikutest voolu väljastada. Selline seik aitas natukenegi ülevalolekule kaasa, aga probleemi endaga tegelesime alles järgnevatel päevadel.

Natuke peale südaööd olime tädi Reeda pool ning suikusime peaaegu koheselt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga