Pildikesi Saksamaalt 2016 aastast

Erinevate asjaolude kokkusattumise tõttu tuli mul 2016 aastal veeta päris mitu korda mõnda aega Saksamaal. Peamiseks külastuse kohaks oli Münheni linn ja selle lähiümbrus. Merle ja Mehis käisid ka korra seal vaatamas, et kuidas suurlinn Münhen välja näeb ning mida seal huvitavat on.

Saksamaa on väga ilus maa ja Lõuna-Saksamaa on meie Eestist nii palju lõuna pool, et seal algab kevad näiteks 1-2 kuud varem kui meil ja suved on seal tunduvalt soojemad, kui meil. Ja nende jaoks on -5 ikka väga-väga külm talveilm (talv kestab neil küll väga lühikest aega). Suvel (ja ka kevadel – vaata piltidelt temperatuure) on seal ka päris soe (meist tunduvalt soojem).

Seal käies sai ikka iga kord pilte tehtud – peamiselt oli küll pilditegemise masinaks mobiiltelefon, aga enamus pilte tehtud hästi valgustatud kohtades ja seega ei olegi kvaliteet kõige hullem ;-).

Kuna peamine reisimine jäi sinna talv-kevad-suvi aega, siis järgnevas väike ülevaade kevadisest ja suvisest Münhenist ning selle ümbrusest. Lisaks siis allpool veel paar spetsiifilist külastust.

Päris aasta alguses sai ühel reisil seal käidud BMW keskuses. Oi kui palju seal neid bemareid näha sai. Seal on kaks kohta – BMW Welt, kus näidatakse uusi ja ägedaid masinaid ning natuke tausta ka juurde ning BMW muuseum. Kuna alustatud sai BMW uue poole tutvumisega (see on täiesti tasuta külastatav asutus) ja aega kulus seal piisavalt, siis sai sel korral BMW muuseum (sissepääsu eestu tuleb raha välja käia) sel korral ära. Ehk kunagi tulevikus…

Lisaks tehnikavärgile on Münhenis veel palju huvitavat. Kohalike arvates on seal väga tähtis muuseum – Deutsche Museum. Tõsi ta on – selles on palju huvitavat vaadata ja uudistada. Kas see nüüd kõige uhkem ja põnevam muuseum on? Mina seda ei ütleks. Oli täitsa põnev seal käia ja vaadata, aga nii huvitav see nüüd ka ei olnud, et teist korda sinna tagasi läheks omal algatusel.

Kui Merle ja Mehis mulle juulikuus järgi tulid, siis sai loomulikult palju šoppamas käidud, aga ka üks huvitav retk sai ette võetud – nimelt käisime Münheni loomaaias. Mulle meeldivad loomaaiad, kus on kaelkirjak olemas – siin on nad täiesti esindatud. Pingviinid olid ka lahedad. Ja nagu loomaaias ikka – kõndimist on väääääga palju. Kõike me vaadata kindlasti ei jõudnud, aga lahe oli ikkagi.
See on esimene kord, kus oleks võinud ikka fotoaparaat kaasas olla – telefon ei ole sellistes kohtades asi, millega pilte teha 😉

Kindlasti satume kunagi veel nii Saksamaale, kui Münhenisse – vaadata on seal küll ja veelgi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga